Společnost Cardbox Packaging získala ocenění European Carton Excellence Award 2019

cuckoo

Vídeň, září 2019. Je nám ctí oznámit, že společnost Cardbox Packaging získala cenu INNOVATIONS AWARD v rámci soutěže European Carton Excellence Award. Obal Cuckoo Ice Cream Vanille Barrique N° 1 přitahuje pozornost zejména co se týče materiálu. Tento obal na prémiovou zmrzlinu je vyroben z vrstveného papíru s biologicky rozložitelným nátěrem a jemným povrchem, a nezaujme pouze svým provedením, ale také tím, že je kompostovatelný dle normy EN 13432, a to díky použitým biologicky rozložitelným materiálům pro povrchovou úpravu.

Společnost Cardbox Packaging, mezinárodní výrobce vysoce kvalitních vrstvených tvrdých papírů v oblasti luxusního a značkového zboží, získala na kongresu Pro Carton na Maltě ocenění ECMA Award 2019 v kategorii „inovace“.  Zde Evropské sdružení výrobců kartonových obalů každoročně uděluje ocenění za speciální kartonové obaly v deseti kategoriích.  O ocenění za inovaci se ucházely dva podmanivé obaly a porota rozhodla, že jeden získá ocenění za nejvíce inovativní materiál a druhý za nejvíce inovativní obal.
Tento obal, který neškodí životnímu prostředí, je proto stejně exkluzivní jako speciální recept na zmrzlinu, do které se přidává vanilka z dubových sudů. Majitel značky využívající tento obal, společnost Cuckoo Ice Cream, může tak svůj produkt v tomto výjimečném obalu představit zákazníkům, kteří si mohou zmíněnou speciální pochoutku vychutnat s čistým svědomím. Z tvrdého papíru natřeného biologicky odbouratelným materiálem je totiž vyroben nejen kelímek, ale také víčko a papírový uzávěr. „Velmi nás těší, že naše zmrzlina získala prestižní ocenění za inovace od sdružení ECMA. Toto ocenění potvrzuje, že naše strategie vývoje se ubírá správným směrem. Mohu oznámit, že jsme velmi blízko uvedení nadmíru slibných, nově vyvíjených, produktů s bariérovými nátěry na trh,“ řekl Klaus Hockl, výkonný ředitel skupiny Cardbox Packaging.

Oceněný obal společnosti Cardbox Packaging

Obal byl vyroben v závodě Cardbox Packaging Wolfsberg ve spolupráci se společností Valuepap, která navrhla jeho strukturu, a skandinávskou společností Stora Enso, která je dodavatelem vrstveného papíru. Porota ocenění European Carton Excellence Award k výběru vítězného obalu uvedla: „Tento výrobek může zcela změnit pravidla hry, protože je vyroben z vrstveného papíru s biologicky odbouratelným nátěrem, který je zároveň velmi příjemný na omak, což v kategorii zmrzlin nevídáme často. Díky použitým materiálům je kompostovatelný.“

Zveme vás na veletrh FachPack 2019 do Norimberku, kde představíme další řešení pro luxusní a zároveň udržitelné obaly! Navštivte nás na našem stánku 532 v hale 7, kde vám naše portfolio rádi představíme.

Latest news