Cardbox Packaging získává Pro Carton ECMA Award 2016.

award

Společnost Cardbox Packaging, multinárodní výrobce kvalitních skládacích krabic v oblasti luxusního a značkového zboží, byla na galavečeru Pro Carton v Nice vyznamenána cenou „ECMA Award 2016“ v kategorii „Beverages“. Specialista na obaly přesvědčil mezinárodní porotu ušlechtilým kartonovým obalem na brandy „XO“ jihoštýrského vinařství Polz.

„Jsme nadšeni, že jsme získali jednu z nejvýznamnějších evropských cen pro obaly, ECMA Award“, raduje se Klaus Hockl, jednatel společnosti Cardbox Packaging Holding GmbH. Toto ocenění pro vynikající kartonové obaly uděluje v deseti kategoriích každoročně Evropské sdružení výrobců kartonů a skládačkových lepenek, Pro Carton. Cardbox Packaging se v kategorii „Beverages“ prosadila s jednoduchým, ale ušlechtilým kartonovým obalem pro brandy „XO“ v láhvi s obsahem 0,5 litru, kterou vyrábí rodinné vinařství Polz v jihoštýrském Spielfeldu. Obal vypadá „díky diskrétnímu použití zlata elegantně, moderně a ušlechtile“, dvoudílná konstrukce „tuto eleganci podtrhuje vzhledem připomínajícím knihu a i bez přebalu poskytuje lahvi přiměřenou ochranu“, tak znělo odůvodnění odborné poroty.

Vítězný obal pochází z Pinkafeldu

Obal pro Polz brandy XO byl navržen ve vývojovém centru společnosti Cardbox Packaging, v burgenlandském Pinkafeldu a uveden na trh během pouhých tří měsíců. Pro tento speciální tvar lahve brandy byla vyvinuta dvoudílná kartonová konstrukce – krabicová část s víkovým uzávěrem a vložka fixovaná jazýčky stlačenými směrem dolů. Výchozí materiál dodává skandinávský kartonový specialista, společnost Stora Enso, a grafický design je dílem reklamní agentury Brokat. „Kombinace černé a zlaté spolu s hnědými přírodními vlákny vnitřní strany vytváří ušlechtilý vzhled, který optimálně harmonizuje s kvalitním produktem a přírodní barvou brandy“, říká Hockl a dodává: „Na designu a haptice obalu jsme pracovali pomocí matného softtouch laku a lesklého disperzního laku. Transparentní písmo je díky dopadajícímu světlu dobře viditelné. Tyto malé detaily jsou často tím jemným rozdílem – jak je vidět, mělo to velký úspěch i u poroty“. Obal pro Polz brandy XO a všechny ostatní vítězné obaly budou prezentovány od 27. do 29. září 2016 na oborovém veletrhu FachPack v Norimberku, ve stánku Pro Carton/FFI č. 351, v hale 5.

 

Tiskové prohlášení Hospodářství / Tisk & obal / Obchod / Nápoje
Vídeň/Pinkafeld/Nice, 20. září 2016

Latest news