Cardbox Packaging přebírá prostory od Samson Druck v roce 2021

Cardbox PAckaging Wolfsberg acquires new premises

Vídeň/Wolfsberg, říjen 2021 – Společnost Cardbox Packaging oznamuje převzetí prostor průmyslového závodu knihárny Buch Theiss GmbH v St. Stefan / Wolfsberg. Skupina Cardbox Packaging s pobočkami v Rakousku, Srbsku, České republice a USA provozuje svou činnost v Korutanech od roku 2011 a v této pobočce zaměstnává 60 z celkem 250 svých zaměstnanců.

Ředitel holdingu Cardbox Packaging Holding Roland Schöberl vysvětluje pozadí transakce následovně: „Koupě prostor provozního závodu v St. Stefan nám nabízí jedinečnou příležitost a představuje důležitý milník pro vývoj naší pobočky ve Wolfsbergu. V důsledku rychlého růstu v posledních letech jsme v mnoha oblastech výroby, infrastruktury, ale také podnikové správy narazili na hranice našich kapacit. Nový, významně větší provozní areál nám umožní přizpůsobit uspořádání výroby optimálně podle našich požadavků. Současně s přesunutím dojde v oblasti tisku a ražby k významnému posílení prostřednictvím různorodých nových investic – a rovněž k dalšímu rozšíření.“

„Synergie pro obě strany byly zjevné již po prvních jednáních. Převzetí provozního areálu společností Cardbox Packaging znamená pro tuto pobočku a celý region velmi slibnou perspektivu a nabízí nám možnost orientovat a zaměřit se novým směrem. Našim zákazníkům jsme i na zmenšené provozní ploše nadále k dispozici s naším obvyklým know-how a kontaktními osobami přímo na místě pro realizaci vysoce kvalitních knižních projektů. Pobočku navíc doplňujeme o regionální prodejní tým společnosti Samson Druck GmbH pro účely péče o zákazníky také v oblasti reklamy a komerčních otázek,“ informuje Gerhard Aichhorn, ředitel společnosti Buch Theiss GmbH. Město Wolfsberg také projevuje potěšení z tohoto silného závazku vůči této lokalitě a podporuje jak hledání kupců ve starém areálu, tak i plánování nové pobočky, jak potvrzuje starosta města Hans Primus.

„Lokalita města Wolfsberg upevní touto investicí v rámci koncernu Cardbox Packaging své těžiště v oboru speciálních tiskových řešení a formátování. Současně s tím se ale tento region (s podporou FFG a KWF) stane vysoce inovativním kompetenčním centrem pro oblast vývoje udržitelných řešení bariérových povlaků,“ uvádí Klaus Hockl, rovněž vedoucí zástupce koncernu Cardbox Packaging Holding.

Společnost Cardbox Packaging se díky této své specializaci v předchozích letech vyvinula do pozice důležitého subjektu evropského obalového průmyslu. Pro globální výrobce značkového zboží je společnost Cardbox ceněným obchodním partnerem v oblasti vývoje a výroby kvalitních a udržitelných obalových řešení. Cardbox Packaging plánuje pro celý koncern na nadcházející obchodní rok obrat ve výši 50 mil. EUR.

(na fotografii zleva: Gerhard Aichhorn, Roland Schöberl)

Latest news