Multipack na dezerty učí spotřebitele, jak správně recyklovat

Obal roku 2022 Míša

Vídeň, září 2022. Hlavním cílem české národní soutěže Obal roku je vyzdvihnout kreativní a udržitelná obalová řešení. Toho se držela i při vyhlášení letošních výsledků. V kategorii potravin získala ocenění společnost Cardbox Packaging za Míša Multipack, který vyvinula pro společnost OLMA, a.s. Porotce ohromila nejen recyklovatelnost tohoto řešení, na kterou je třeba myslet téměř u jakéhokoli obalu, ale také recyklovaný materiál, ze kterého je obal vytvořen. Obal zaujal svými logistickými přednostmi, ale také grafikou, která má téměř vzdělávací funkci, protože značky ukazují spotřebiteli, jak obal správně roztřídit. Obal tak nyní splňuje podmínky pro vstup do soutěže WorldStar Packaging Award!

Trend multipacků se dotknul zejména potravinových výrobků. Nový multipack pro tvarohové dezerty Míša přináší na trh rodinné balení, které je nejen cenově výhodné pro konečné spotřebitele, ale klade důraz také na udržitelnost, protože se při výrobě použil recyklovaný papír, který lze dále recyklovat. Na spodní části aplikované tavné lepidlo, kryté silikonovým páskem, usnadňuje následnou kompletaci při konečném balení výrobků. Výsledný nosič pojme až čtyři tvarohové dezerty a usnadňuje tak manipulaci při nákupu většího množství zboží. Krátké vzkazy v rámci tradiční grafiky navádí spotřebitele k správnému třídění odpadu a mají tak zároveň vzdělávací funkci.

MATERIÁL A TECHNOLOGIE

Samotná povaha celokartonových obalů nabízí celou řadu možností, pokud jde o technologie tisku. S ohledem na požadavky na udržitelnost použila společnost Cardbox Packaging recyklovaný materiál, který lze také recyklovat. Na rubu nosiče je aplikované tavné lepidlo, jehož množství však nijak neovlivňuje recyklovatelnost výrobku. Obaly se plní u zákazníka, a proto je lepidlo během přepravy překryto silikonovým páskem, který brání slepení obalů.

PROVEDENÍ A LOGISTIKA

Ploché provedení umožňuje snadnou přepravu obalu k zákazníkovi a šetří spoustu místa při přepravě. Následná kompletace je rychlá a efektivní zároveň a výsledný nosič pojme až čtyři tvarohové dezerty. Konečnou myšlenkou bylo usnadnit koncovým zákazníkům manipulaci s větším množstvím zboží.

Obal roku 2022 Míša

DESIGN

Důraz na udržitelnost je patrný také u grafiky, kde potisk s viditelnými vlákny v pozadí evokuje recyklovaný papír. Klasická grafika značky Míša odpovídá grafice na kelímcích tvarohových dezertů a krátké vzkazy navádí spotřebitele k správnému třídění. Obal má tak i vzdělávací funkci.

MARKETING

Míša multipack pro tvarohové dezerty byl navržen především pro rodiny, které běžně nakupují větší množství podobných výrobků. Větší množství na balení:

  • zvyšuje viditelnost výrobku v místě prodeje
  • nabízí možnost různých cenových zvýhodnění
  • poskytuje větší prostor pro předávání sdělení spotřebitelům a využívá tak výše zmíněnou vzdělávací funkci

Obal roku 2022 Míša

VÝHODY A DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Obal je tedy primárně recyklovatelný a díky svému materiálu a povrchovým vlastnostem představuje kvalitní obal, který zanechává nízkou uhlíkovou stopu a podporuje oběhové hospodářství. Silikonová páska umožňuje zákazníkům efektivně balit a uzavírat své výrobky i bez automatizovaných linek.

Předávání cen proběhne 13. října 2022 na galavečeru soutěže Obal roku, který bude součástí desátého výročního kongresu Obalko. Multipack tak nyní splňuje podmínky pro vstup do soutěže WorldStar Packaging Award 2023.

O společnosti Cardbox Packaging
Společnost Cardbox Packaging je mezinárodním výrobcem vysoce kvalitních a propracovaných kartonových obalů pro luxusní a značkové zboží, kde se zaměřuje především na potravinářský průmysl. Prioritou číslo jedna je pro ni udržet nejvyšší standardy kvality a zajistit spokojenost zákazníků. Společnost Cardbox Packaging těží ze své štíhlé organizační struktury a má závody v Rakousku (Wolfsberg a Pinkafeld), České republice (Zádveřice), Srbsku (Bělehrad) a USA (Pittston, Pensylvánie). Je atraktivním odborným partnerem pro evropské i americké trhy, zejména pak v oblasti cukrovinek, potravin, kosmetiky a zdravotní péče.

Latest news