Společnost Lindt nahrazuje plasty vítězným obalem z kartonu

Lindt vyhrává zlato za udržitelnost

Vídeň, září 2022. Společnost Lindt & Sprüngli GmbH vyvinula ve spolupráci s Cardbox Packaging Wolfsberg GmbH nový úspěšný obal na své čokoládové berušky. Balení čokoládových berušek už tak nenajdeme v plastovém obalu, ale v kompletně recyklovatelném kartonovém obalu, který má podporovat udržitelnost, a zároveň si uchovává atraktivní vzhled pro spotřebitele.  Přidaná hodnota obalu spočívá také v technikách povrchové úpravy. Z lahodné mléčné čokolády naplněné mandlovým krémem se v novém obalu stává lákavý dárek pro spotřebitele.

UDRŽITELNOST

Čokoládové berušky Glückskäfer se dříve dávaly na červenou tepelně tvarovanou vložku z PET a zabalené byly do polypropylenové fólie. Společnost Cardbox Packaging nahradila veškeré plasty recyklovatelným kartonovým řešením, které je založeno na principu obnovitelných zdrojů.

ESTETICKÝ DOJEM

Společnost Lindt klade důraz na atraktivní design, jak je patrné z použité horké ražby fólií a jedinečné konstrukce obalu.

SPOTŘEBNÍ MARKETING

Přechod na kartonový obal přinesl nové možnosti, jak prostřednictvím produktu komunikovat se spotřebiteli. Toto řešení se nezaměřuje jen na koncept udržitelnosti, ale působivými možnostmi tisku s novými technikami povrchové úpravy může také podpořit prodej.

ZKUŠENOSTI ZÁKAZNÍKŮ

Tento obal je z logistického hlediska optimálním produktem. Protože je plochý, snadno se převáží a během přepravy dojde k minimálnímu poškození. Čokoládové berušky svým tvarem do obalu krásně zapadnou a jsou doplněny dalším komponentem z kartonu – nožkami.

OCENĚNÍ GOLD EUROPEAN CARTON EXCELLENCE AWARD

European Carton Excellence Award představuje nejprestižnější evropské ocenění v oblasti kartonových obalů. Soutěž pořádají sdružení ECMA a Pro Carton. Odborná porota posuzovala různá kritéria, jako je grafický design a konstrukční řešení, výrobní techniky, nákladová efektivita, ekologie, udržitelnost, inovace, praktické vlastnosti apod. Vzhledem k mnoha přednostem nového obalu mu byla udělena zlatá cena. Vítězové byli vyhlášeni 15. září na předávání cen v polském Krakově.

O společnosti Cardbox Packaging

Společnost Cardbox Packaging je mezinárodním výrobcem vysoce kvalitních a propracovaných kartonových obalů pro luxusní a značkové zboží, kde se zaměřuje především na potravinářský průmysl. Prioritou číslo jedna je pro ni udržet nejvyšší standardy kvality a zajistit spokojenost zákazníků. Společnost Cardbox Packaging těží ze své štíhlé organizační struktury a má závody v Rakousku (Wolfsberg a Pinkafeld), České republice (Zádveřice), Srbsku (Bělehrad) a USA (Pittston, Pensylvánie). Je atraktivním odborným partnerem pro evropské i americké trhy, zejména pak v oblasti cukrovinek, potravin, kosmetiky a zdravotní péče.

Latest news