Lžička Karlo oceněna European Carton Excellence Award 2021

Karlo Spoon wins ECEA 2021

Vídeň, září 2021. Společnost Cardbox Packaging si vysloužila uznání organizátorů soutěže European Carton Excellence Award a se svou lžičkou Karlo vyhrála cenu Innovations Award 2021. Pro společnost Cardbox Packaging je to v této soutěži již druhý úspěch, protože ve stejné kategorii zvítězila i v předchozím roce s obalem pro zmrzlinu Cuckoo Ice Cream. Toto ocenění navíc společnosti umožňuje zúčastnit se soutěže Worldstar Packaging Awards 2022.

V reakci na zákaz jednorázových plastových příborů, který měl platit od roku 2021, představila společnost Cardbox Packaging v roce 2020 první kartonovou lžičku na trhu. Další vývoj však přinesl ještě inteligentnější obalové řešení pro mléčné výrobky a hotové pokrmy. Lžička Karlo, která byla vytvořena ve spolupráci se společností Greiner Packaging, a do portfolia byla oficiálně zařazena v únoru 2021, ztělesňuje další fázi tohoto projektu. Do dnešního dne se lžiček prodaly miliony.

Generální ředitel skupiny Klaus Hockl uvádí: „Jedná se o další udržitelnou inovaci společnosti Cardbox Packaging, která získala ocenění. Naší hlavní motivací je, aby byla naše inovativní řešení v budoucnu součástí každodenního života. Na náš vývojový tým jsme náležitě hrdí!“

Karlo Spoon from Cardbox Packaging

Zdá se, že tato inovativní lžička způsobila v oblasti jednorázových příborů převrat. Jean-René Truttmann, který byl členem poroty, to okomentoval následovně: „Porota se s mnoha produkty podobnými této lžičce na trhu ještě nesetkala a věříme, že si ji spotřebitelé velmi oblíbí. Lžička se dodává ve složené formě, takže je velmi kompaktní a snadno se rozbaluje a skládá. Konstrukčně je navíc navržena tak, aby se s ní jídlo dobře nabíralo.“ Truttmann dodává, že „jednorázové příbory se dříve vyráběly z plastu, někdy ze dřeva, ale tato je 100% papírová, díky čemuž je recyklovatelná a udržitelná.“

Karlo Spoon wins ECEA 2021

O společnosti Cardbox Packaging

Společnost Cardbox Packaging je mezinárodním výrobcem vysoce kvalitních a propracovaných kartonových obalů pro luxusní a značkové zboží, kde se zaměřuje především na potravinářský průmysl. Prioritou číslo jedna je pro ni udržet nejvyšší standardy kvality a zajistit spokojenost zákazníků. Společnost Cardbox Packaging těží ze své štíhlé organizační struktury a má závody v Rakousku, České republice, Srbsku a USA (Pittston, Pensylvánie). Je atraktivním odborným partnerem pro evropské i americké trhy, zejména pak v oblasti cukrovinek, potravin, kosmetiky a zdravotní péče.

O společnosti Greiner Packaging

Greiner Packaging je předním evropským výrobcem plastových obalů v potravinářském i nepotravinářském sektoru. Společnost provází vynikající reputace v oblasti jak odborných znalostí, vývoje, výroby, designu tak i dekorací již více než 60 let. Greiner Packaging reaguje na výzvy trhu pomocí dvou obchodních jednotek: Packaging a Assistec. Zatímco jednotka Packaging se zaměřuje na inovativní řešení obalů, jednotka Assistec se věnuje výrobě technických dílů na míru. Společnost Greiner Packaging zaměstnává téměř 4 900 zaměstnanců na více než 30 místech v 19 zemích světa. V roce 2020 společnost generovala roční tržby z prodeje 692 milionů EUR (včetně společných podniků), což představuje přibližně 35 procent celkových tržeb společnosti Greiner.

Latest news