Lžička Karlo společnosti Cardbox Packaging získala ocenění Světové obalové organizace

Karlo Spoon was awarded at WorldStar Awards 2022

Vídeň, leden 2022 – V prosinci 2021 vyhlásila Světová obalová organizace (WPO) vítěze cen WorldStar Global Packaging Awards za rok 2022. Společnost Cardbox Packaging získala ocenění WorldStar Global Packaging Award v kategorii Potraviny. Pro společnost Cardbox Packaging je to v této soutěži již druhý úspěch. V minulém ročníku totiž nadchla porotu svým kompostovatelným kelímkem na zmrzlinu Cuckoo Ice Cream.

Lžička Karlo je vyrobena z kartonu s povlakem na vodní bázi. Jedná se tak o vysoce ekologické a udržitelné obalové řešení, které je vhodné zejména pro mléčné výrobky a hotové pokrmy s sebou. Lžičku lze snadno složit, připevnit k výrobku nebo dokonce vložit do víčka. Vzhledem k tomu, že je používání jednorázových plastových příborů v EU v letech 2021–2022 zakázáno, tato lžička nabízí inovativní a ekologickou alternativu, a to i vzhledem k potisku a nátěru. Mezi další výhody lžičky Karlo patří právě možnost potisku, který vysílá důležitou zprávu spotřebitelům.

„Jedná se o další udržitelnou inovaci společnosti Cardbox Packaging, která získala ocenění. Naší hlavní motivací je, aby se naše řešení v budoucnu staly součástí každodenního života. Na náš vývojový tým jsme náležitě hrdí!“ říká Klaus Hockl, generální ředitel skupiny Cardbox Packaging. „Všichni bychom se měli zaměřit na efektivní inovace, které budou mít pozitivní dopad na životní prostředí,“ dodává. I když byla lžička původně vytvořena pro zákazníka Greiner Packaging, v únoru 2021 byla oficiálně zařazena do portfolia. Do dnešního dne se lžiček prodaly miliony.

Soutěž WorldStar je jednou z hlavních akcí Světové obalové organizace (WPO) a mezi oceněními v oblasti obalů má významné postavení. Organizace WPO každý rok oceňuje ty nejlepší z nejlepších obalových inovací z celého světa. Prostřednictvím cen WorldStar se organizace WPO snaží zvýšit povědomí o důležitosti obalů pro lepší život a ocenit inovace a úsilí společností a jedinců, kteří v reakci na nové výzvy a globální trendy, jako je udržitelnost, hygiena a další trendy, vytvořili obalová řešení budoucnosti.

O společnosti Cardbox Packaging
Společnost Cardbox Packaging je mezinárodním výrobcem vysoce kvalitních a sofistikovaných kartonových obalů pro luxusní a značkové zboží, a zaměřuje se především na potravinářský průmysl. Prioritou číslo jedna je pro ni udržet nejvyšší standardy kvality a zajistit spokojenost zákazníků. Společnost Cardbox Packaging těží ze své štíhlé organizační struktury a má závody v Rakousku (Wolfsberg a Pinkafeld), České republice (Zádveřice), Srbsku (Bělehrad) a USA (Pittston, Pensylvánie). Je atraktivním odborným partnerem pro evropské i americké trhy, zejména pak v oblasti cukrovinek, potravin, kosmetiky a zdravotní péče.

Latest news