Investice do ekologických řešení

Energy Elite Eco in Cardbox Packaging

Vídeň, prosinec 2020. Společnost Cardbox Packaging je velkým příznivcem chytrých nápadů, které mají pozitivní dopad na podnikání a životní prostředí. Právě proto jsme nedávno přešli na tiskové desky Energy Elite Eco, které jsou nedílnou součástí předtiskové přípravy.

Převedením tiskových desek jsme investovali do budoucnosti našich výrobních zařízení i životního prostředí. Naše závody splňují nejvyšší standardy obalového průmyslu. Společnosti Cardbox Packaging se sídly ve Wolfsbergu (Rakousko) a Zádveřicích (Česká republika) již pracují s nejnovější generací termálních tiskových desek (Agfa Elite ECO) od společnosti Agfa NV. Změna je patrná zejména ve spotřebě chemických látek, vody a energie. Vysokorychlostního tisku, také při UV tisku, lze dosáhnout už pouze s jednou sadou desek, což také pomáhá šetřit zdroje.

Rozdíly ve spotřebě jsou velmi výrazné. Díky této alternativě jsme schopni šetřit při každém kroku týkajícím se výroby, a všechny použité materiály jsou uvedeny do procesu recyklace. Od nynějška se každý rok ušetří přes 800 000 litrů čerstvé vody.

    • Během výrobního procesu šetříme 86 % obecně používaných chemických látek. V důsledku toho jsme snížili množství odpadu o 39 %.
    • Používáme také o 94 % méně vody.
    • Potřeba pracovní síly klesla o 80 %.

Hlavním účelem je nekompromisní dosažení nejvyšší možné kvality dle požadavků odpovědnosti za životní prostředí, což hraje pro společnost Cardbox Packaging hlavní roli. „Jsme velice hrdí na neustálá zlepšování našeho týmu,“ vysvětluje Chris Düringer, ředitel skupiny Cardbox Packaging.

Společnost Cardbox Packaging je dlouholetým odborníkem v tiskařském a obalovém průmyslu, který spolupracuje s těmi nejspolehlivějšími dodavateli. „Naší prioritou číslo jedna je vyrábět pro zákazníky dokonalé obaly. Kromě toho neustále pracujeme na dalších inovacích,“ zdůrazňuje Chris Düringer. Obraťte se na nás se svými nápady a požadavky. Každá vaše iniciativa bude pro nás novou výzvou!

Latest news