Dokonalý obal na zmrzlinu? Jedině z kartonu.

Ice cream carton packaging cup

I když si zákazníci na zmrzlinu vzpomenou až v létě, maloobchodní prodejci a výrobci musí být o pár kroků napřed. Výroba zmrzliny se zahajuje už v zimě a s ní i výroba obalů zmrzlin. Jednou z prvních věcí, na které je třeba myslet, je, s jakým typem zmrzlinového obalu pracujete. To totiž úzce souvisí s klíčovým úkolem, a to zachovat charakteristické vlastnosti zmrzliny a zároveň ji ochránit při přepravě. To nás přivádí k faktorům, jako je regulace teploty, provedení obalu a udržitelnost, které je také třeba zvážit. Zkušení dodavatelé obalů vědí, že na trhu existuje spousta typů obalových materiálů, v posledních letech si však získal oblibu karton.

worldstar packaging award winner Cardbox Packaging with Cuckoo Ice Cream

Zásadní je udržet správnou teplotu napříč celým chladicím řetězcem. Zmrzlinu je třeba balit a převážet v extrémně nízkých teplotách (obvykle mezi −20 a −30 °C), aby se zmrzlina nerozpustila a zachovala si krémovou konzistenci. K zachování potřebného teplotního rozmezí během skladování a přepravy se používají speciální obalové materiály, jako jsou izolované nádoby, nebo suchý led.

Při ochraně produktu hrají zásadní roli i materiál a provedení obalu. Používají se pevné nádoby z materiálů, jako je kvalitní lepenka nebo odolný plast, které snesou manipulaci a brání fyzickému poškození. Dalším důležitým prvkem jsou vzduchotěsné uzávěry a bariéry odolné proti vlhkosti, které brání tvorbě ledových krystalů a zachovávají hladkou texturu zmrzliny.

V neposlední řadě je u obalů zmrzliny klíčová i estetika a uvedené informace. Živé barvy, poutavé obrázky a jasné označení příchutí a výživových hodnot můžou přilákat pozornost spotřebitelů a usnadnit jim rozhodování.

Význam udržitelnosti neustále roste, a proto i výrobci prozkoumávají ekologická obalová řešení. Má se za to, že biologicky rozložitelné materiály a obaly z recyklovaných a obnovitelných zdrojů minimalizují dopad na životní prostředí, a proto si v poslední době získaly oblibu obaly z kartonu. Jsou úspornější, snadno přizpůsobitelné a ekologické a všechny tyto výhody staví konkurenty do pozadí.

Společnost Cardbox Packaging je zkušeným výrobcem kelímků na zmrzlinu, které nabízí v široké škále velikostí od 100 do 550 ml. U velikostí od 100 do 250 ml je navíc k dispozici oblíbená možnost vložit do víčka dřevěnou lžičku, takže si lze zmrzlinu vychutnat i na cestách. Díky svým bohatým zkušenostem v odvětví zmrzlinových obalů se společnosti Cardbox Packaging podařilo vytvořit hranatou nádobu na zmrzlinu, která má neobvyklý tvar a zaujme na první pohled.

Reginal Ice Cream manufacturer shows customized ice cream packaging

„Mé obalové řešení, které jsem vyvinul společně s grafickým designérem Michaelem Schumerem a týmem Cardbox Packaging, odráží poptávku po udržitelné individualitě. Vzhledem ke hranatému tvaru již v názvu bylo řešení ve tvaru kostky zřejmé.“ Michael Reisecker popisuje koncept hranaté zmrzliny, který vytváří celou firemní identitu malého regionálního výrobce zmrzliny Reiseckers Eismanufaktur. „Kostky se skládají ve spolupráci s organizací Lebenshilfe. Vkládané dřevěné špachtle jsou od místního truhláře. Jednorázový papírový obal byl pro mě důležitý, protože jeho CO2 stopa je nižší než například u obalových řešení ze skla. Ruční pečetění je symbolem řemeslné výroby zmrzliny. Bio, regionální a sezónní jsou pro mě elementárně důležité vlastnosti, které jsou také vizuálně ztvárněny v těchto bio kostkách,“ uzavírá.

Výroba je vždy přizpůsobena potřebám konkrétního zákazníka. V závislosti na požadavcích je výsledný obal praktický a udržitelný zároveň.

 

Reginal Ice Cream manufacturer shows customized ice cream packaging

Reginal Ice Cream manufacturer shows customized ice cream packagingfoto: Reiseckers Eismanufaktur

Latest news