Cardbox Packaging investuje v Rakousku přes 14 milionů eur

Cardbox invests in Austria

Vídeň, říjen 2022. Nedávné oznámení o rozšíření závodu ve Wolfsbergu vyústilo v investici o více než 14 milionech eur nejen do nových prostor, ale také do zcela nového strojového parku a automatizace. Tento krok se významně dotkne obou rakouských závodů skupiny Cardbox Packaging. Hlavním účelem je podpořit dlouhodobý plán rozvoje společnosti a dále posílit její postavení kvalitního inovativního partnera pro mezinárodní i místní vlastníky značek.

Po předchozích letech růstu byla potřeba fyzického rozšíření klíčová. Dosud největší projekt závodu dostala na starost společnost Architekt DI Heimo Wieser & Partner Ziviltechniker KG, Spielberg, která se postará o procesy související s výstavbou areálu. Rozšířením se především zvětší plocha pro výrobní a skladové prostory.

Za podpory společnosti Heidelberger Druckmaschinen AG se do strojového parku ve Wolfsbergu zařadí nová tisková linka Heidelberg XL 1067LYYLX (7c+2v) a dva výsekové stroje Mastermatrix. Díky novým technologickým investicím a vysokému stupni automatizace bude společnost Cardbox Packaging Austria dokonale připravena na budoucí růst.
Kromě závodu ve Wolfsbergu plánuje změnu uspořádání prostor i závod v Pinkafeldu. Společnost Cardbox Packaging Wolfsberg zahájí nový provoz ve 4. čtvrtletí roku 2022.

„Díky investicím skupiny Cardbox Packaging se bude moci závod ve Wolfsbergu více zaměřit na speciální obalová řešení, která podporují naše zákazníky špičkovým inovativním vybavením a specializovanými pracovními postupy, jež odpovídají budoucí poptávce trhu. Současně se zavedením jedinečné off-line lakovací linky se závod rozšíří a stane se novým průlomovým centrem odborné způsobilosti v oblasti udržitelných bariérových řešení,“ vysvětluje Roland Schöberl, generální ředitel společnosti Cardbox Packaging Holding. Bariérové laky se staly jednou z klíčových specializací skupiny, mající úspěch v celém evropském obalovém průmyslu. „Pevně věříme, že naše rozhodnutí promění tuto investici v nové významné aktivum v rámci skupiny, a které podpoří celkový obchodní růst,“ uzavírá Klaus Hockl, rovněž generální ředitel společnosti Cardbox Packaging Holding.

Skupina Cardbox Packaging má závody v Rakousku, Srbsku, České republice a USA a v Korutanech působí od roku 2011. V této spolkové zemi pracuje 60 z jejích téměř 250 zaměstnanců. Kromě rozšíření závodu se do budoucna počítá i s posílením pracovní síly. Ve vývoji a výrobě vysoce kvalitních a udržitelných obalových řešení je společnost Cardbox pro celou řadu globálních značek nedocenitelným partnerem. Očekává se, že neustále rostoucí roční obrat skupiny dosáhne v roce 2022 částky 50 milionů eur.

 

Latest news