LŽIČKA KARLO dobývá trh!

Karlo Spoon from Cardbox Packaging

Vídeň, září 2021. V roce 2020 představila společnost Cardbox Packaging první kartonovou lžičku na trhu. Další vývoj však přinesl ještě inteligentnější obalové řešení pro mléčné výrobky a hotové pokrmy. Lžička Karlo, která byla do portfolia oficiálně zařazena v únoru 2021, ztělesňuje další fázi tohoto projektu. Do dnešního dne se lžiček prodaly miliony.

 

UDRŽITELNOST

Vzhledem k tomu, že jsou jednorázové plastové příbory v EU zakázané, nabízí tato lžička inovativní a ekologické řešení bez plastů pro konzumaci mléčných výrobků a hotových pokrmů i za pochodu. Je vyrobena z obnovitelných zdrojů s nátěry na vodní bázi, a proto je považována za vysoce šetrnou k životnímu prostředí. Po použití lze lžičku snadno zlikvidovat společně s ostatním papírovým odpadem. Je-li lžička doplněna o víčko z rPET a PP, všechny její součásti lze snadno vytřídit, jedná se tedy o udržitelné obalové řešení, které lze při správné likvidaci výborně recyklovat.

karlo Spoon hit the market

                      Karlo Spoon od Cardbox Packaging byla vyrobena ve spolupráci se zákazníkem Greiner Packaging.

PŘITAŽLOVOST PRO SPOTŘEBITELE

Lžičku lze snadno složit, takže ji můžete připevnit na produkt nebo dokonce vložit do víčka (třeba od jogurtu). Dopad na životní prostředí a orientace na bezplastové produkty je pro mnohé spotřebitele důležitým aspektem, proto se může jednat o přelomový výrobek. Jednou z dalších výhod lžičky Karlo je kromě ekologických přínosů i možnost potisku, což vysílá důležitou zprávu spotřebitelům.

SOFISTIKOVANÁ VÝROBA

Díky svému tvaru se jedná o praktickou lžičku, kterou lze jídlo dobře nabrat, aniž by na okrajích přetékalo. Pokyny ke složení jsou prakticky vytištěny přímo na lžičce. Protože daný produkt prozatím neumožňuje nekonečné či dlouhodobé používání, řadí se do kategorie klasických jednorázových produktů v oblasti stravovacích služeb s omezenou životností.

VÝROBA, ZPRACOVÁNÍ A MANIPULACE

Tento produkt je chráněn jako užitný vzor a k zákazníkům putuje ve strojem složené formě. Spotřebiteli stačí produkt jednoduše rozložit a může ho hned začít používat. Tímto se také zajistí logistické a ochranné přednosti produktu, protože riziko poškození jeho struktury je ve složeném stavu minimální.

MATERIÁL

Spojením kartonu a oboustranného nátěru vzniklo inteligentní a udržitelné řešení. Lžička je vyrobena z primárních vláken, takže může přijít do kontaktu s potravinami, a díky tomu, že je karton pokryt nátěrem na vodní bázi, lze lžičku bezpečně použít i při jídle.

Karlo Spoon hits the market

                                          Spotřebiteli stačí produkt jednoduše rozložit a může ho hned začít používat.

Lžička Karlo, která byla vytvořena ve spolupráci se společností Greiner Packaging International, je vyrobena čistě z kartonu, je plně recyklovatelná, a pomáhá tak snížit celosvětovou spotřebu plastů. Vzhledem k tomu, že je používání jednorázových plastových příborů v EU v letech 2021–2022 zakázáno, tato lžička nabízí inovativní a ekologickou alternativu, a to i když nese potisk a nátěr. Spotřebitelé si tak mohou stále vychutnat nejrůznější hotové pokrmy i za pochodu.

 

O společnosti Cardbox Packaging
Společnost Cardbox Packaging je mezinárodním výrobcem vysoce kvalitních a propracovaných kartonových obalů pro luxusní a značkové zboží, kde se zaměřuje především na potravinářský průmysl. Prioritou číslo jedna je pro ni udržet nejvyšší standardy kvality a zajistit spokojenost zákazníků. Společnost Cardbox Packaging těží ze své štíhlé organizační struktury a má závody v Rakousku (Wolfsberg a Pinkafeld), České republice (Zádveřice) a USA (Pittston, Pensylvánie). Je atraktivním odborným partnerem pro evropské i americké trhy, zejména pak v oblasti cukrovinek, potravin, kosmetiky a zdravotní péče.

Latest news