Cardbox Packaging získala ocenění WorldStar Packaging Award 2021

Cardbox Packaging awarded at WPA 2021

Vídeň, leden 2021. S radostí oznamujeme, že společnost Cardbox Packaging byla oficiálně vyhlášena vítězem v soutěži WorldStar Packaging Award za rok 2021 v kategorii Potraviny. Cenu získal kelímek Cuckoo Ice Cream, který budí pozornost zejména svým inovativním materiálem vycházejícím z ekologicky šetrného řešení balení.

HODNOTNÁ UDRŽITELNOST

Ve spolupráci se společností Valuepap, která se postarala o konstrukční návrh, vyvinul závod společnosti Cardbox Packaging ve Wolfbergu dokonalou alternativu pro plastem potažené kelímky, které se v odvětví balení potravin běžně používají. Toto prémiové balení zmrzliny je vyrobeno z vrstveného papíru s biologicky rozložitelným nátěrem a povrchovou úpravou soft touch. Vyniká svým designem a díky speciálnímu povlaku je také kompostovatelné v souladu s normou EN 13432. „Nový projekt je pro nás vždy velkou výzvou, ale jsme moc rádi, že se na těchto inovacích můžeme podílet se společností Cardbox. Práce na projektech, které podle nás mají slibnou budoucnost, je vždy skvělá,“ vysvětluje Hans Pridal, generální ředitel společnosti Valuepap.

Z lepenky s bio-povlakem není vyroben pouze samotný kelímek, ale také víčko a uzávěr. Celé balení je tak možné zlikvidovat, aniž by to mělo škodlivý dopad na životní prostředí, což je v poslední době oblíbeným požadavkem zákazníků. „Jsme nadšení, že toto prestižní ocenění Worldstar získal náš zmrzlinový obal. Tato cena potvrzuje, že jsme se s naší strategií rozvoje vydali na správnou cestu. Můžu prozradit, že na trh brzy uvedeme působivé novinky v oblasti bariérových povlaků,“ uvedl Klaus Hockl, generální ředitel skupiny Cardbox Packaging.

DALŠÍ ÚSPĚCH OBALU

Společnost Cardbox Packaging se soutěže WorldStar Packaging Awards účastnila poprvé, avšak určitě ne naposled. Zmrzlina Cuckoo Ice Cream už navíc získala ocenění European Carton Excellence Award za rok 2019 v kategorii Inovací (odkaz). Porota k tomu uvedla: „Tento obal vyrobený z lepenky potažené bio-povlakem může být skutečně průlomový, navíc je příjemně jemný na dotek, což se u zmrzlin tak často nevidí. Díky použitým materiálům je kompostovatelný.“

Soutěž pořádá Světová obalová organizace (WPO), která každoročně oceňuje nejlepší inovace v oblasti obalů z celého světa. Do každého ročníku soutěže WorldStar se zapojí více než 300 účastníků z více než 35 zemí po celém světě. Cílem je zvýšit povědomí o tom, jak důležité jsou obaly pro lepší život, ocenit inovace a úsilí vlastníků značek, návrhářů, studentů a brandingových agentur při vytváření obalových řešení budoucnosti a reagovat na nové výzvy a globální trendy.

worldstar packaging award winner Cardbox Packaging with Cuckoo Ice Cream

photo: Cardbox Packaging

Latest news