Cardbox Packaging a Greiner Packaging uvádí na trh novou kartonovou lžičku

cardboard spoon cardbox

Lžička vložená do obalu pro hotové pokrmy není nic zvlášť převratného. Společnost Greiner Packaging a její společník Cardbox Packaging však nyní posouvají tuto myšlenku na další úroveň v souladu se zásadami oběhového hospodářství. Výsledkem je stoprocentně recyklovatelná papírová lžička.

Greiner Packaging International, Kremsmünster, Rakousko, leden 2021. V polovině roku 2021 bude v Evropské unii zakázáno používání jednorázových plastových příborů – na trh však přichází dokonalá alternativa v podobě nové skládací lepenkové lžičky, vyvinuté společností Greiner Packaging a Cardbox Packaging. Lžička, navržená pro radost z vychutnávání hotových či mléčných potravinových výrobků mimo domov, jde ruku v ruce s trendy v oblasti pohodlí a udržitelnosti: spotřebitelé vyžadují řešení, které jim usnadní přípravu pokrmů, které si mohou vychutnávat i na cestách – a zároveň chtějí také obal, který bude co nejvíce uživatelsky a ekologicky přívětivý. Příbory z obnovitelných zdrojů jako je lepenka, která je stoprocentně recyklovatelná ve smyčce recyklace papíru, pronikají do těchto trendů.

CHYTRÝ A PEVNÝ KARTONOVÝ DESIGN

Skládaná lžička, která je v obalu jedenkrát přehnuta, má délku 10 cm, což jí dává dokonalou stabilitu, aby se s ní daly pohodlně konzumovat mléčné výrobky, dezerty, ovoce nebo různé druhy salátů, na cestách. Díky svému chytrému způsobu složení a inovativnímu tvaru, který připomíná platební kartu, je lžička okamžitě použitelná. Kartonová lžička je vyrobena z panenských vláken, a tím je schválena pro styk s potravinami. Povrchová úprava kartonu na vodní bázi zajišťuje bezpečné použití lžičky. Zákazníci si mohou s touto lžičkou spojit i svou značku. Od minimálního množství objednávky je totiž k dispozici vlastní potisk . Tento proces pochopitelně podléhá speciální povrchové úpravě a lakům, bezpečných pro styk s potravinami, splňujících nejvyšší standardy potravinářského průmyslu.

PLNĚ RECYKLOVATELNÁ ALTERNATIVA

Po použití lžičky ji lze jednoduše zlikvidovat spolu s dalším papírovým odpadem. Povrchová úprava na vodní bázi je ideální pro možnost recyklace. V kombinaci s víčkem s fólií z r-PET a polypropylenu (PP), kterou lze jednoduše z víčka odstranit, vznikne udržitelné obalové řešení: abyste se dostali ke lžičce, musí být PP fólie od víčka oddělena. Tím je zajištěno, že jednotlivé části obalu jsou při správné likvidaci stoprocentně zrecyklovány.

KLÍČOVÝ PŘÍNOS DO OBĚHOVÉ EKONOMIKY

Nová papírová lžička dokonale splňuje požadavky společnosti Greiner Packaging i Cardbox Packaging na udržitelnost. Odborníci na plasty se zavázali ke konceptu oběhového hospodářství, jehož cílem je využívat plasty co nejšetrněji. Jakmile je třeba kartonovou lžičku – která je vyrobena z obnovitelných zdrojů – zlikvidovat, jednoduše se zrecykluje v papírové smyčce. „Jsme rádi, že stále více partnerů a zákazníků chce s námi spolupracovat na udržitelných obalových řešeních. Vývoj recyklovatelných obalů má nejen smysl pro životní prostředí, ale nabízí i komerční výhody. Jsme hrdí na to, že se můžeme na rozvoji cirkulární ekonomiky podílet s výrobkem, jako je papírová lžička,“ říká Konrad Wasserbauer, ředitel oběhového hospodářství společnosti Greiner Packaging. Odborníci na kartonové obaly ve společnosti Cardbox Packaging jsou také hrdí na inovaci produktů: „Při spolupráci na vývoji kartonové lžičky jsme spojili naše odborné znalosti, abychom dosáhli výsledku, který splňuje očekávání spotřebitelů, a zároveň dělá něco pozitivního pro životní prostředí,“ s potěšením konstatuje Florian Scharl, výkonný ředitel společnosti Cardbox Packaging.

VŠE V JEDNOM

Automatizovaný proces umisťuje lžičku hygienicky zabalenou do víčka, které je vyrobeno převážně z r-PET. Takové příbory lze dokonale přizpůsobit potřebám projektu a zákazníkům, jelikož jsou k dispozici také samostatně.

Fakta o tomto obalovém doplňku:

  • Design: Čistě bílý či potištěný
  • Materiál: Hladká lepenka z panenských vláken

Latest news