Cardbox Packaging klade důraz na udržitelnost životního prostředí

cardbox packaging cooperation 4evergreen

Na konci roku 2019 jsme se spolu s předními výrobci značek a dalšími společnostmi na trhu s papírem a obaly připojili k nové alianci 4evergreen, která podporuje udržitelné zpracování, používání a recyklaci papírových obalů. Její cíle zahrnují zvýšení povědomí o přínosu papírových materiálů, jejich inovacích, vypracování pokynů pro konstrukci produktů vhodných k recyklaci a pro oběhové hospodářství v souladu s legislativou EU a podporu rozvoje sběrových systémů a recyklační infrastruktury. Má rovněž sloužit jako fórum pro všechny články oborového řetězce od výrobců papírů a lepenek a zpracovatele obalů přes majitele značek a maloobchodníky, dodavatele technologií a materiálů po třídírny a sběrny odpadů.

 

Již pár měsíců poté můžeme hrdě prohlásit, že pro plnění závazků aliance děláme maximum. Náš vývojový tým pracuje na nejrůznějších projektech, které mají za účel využít potenciálu kartonového materiálu a dát vzniku nejrůznějším obalovým výrobkům, které jdou nejenom skvěle marketingově využít, ale jsou také šetrné k životnímu prostředí, což je dneska téměř nezbytná součást vlastností produktů.

Do projektů se zapojily všechny závody Cardbox Packaging. Témata, kterými se nyní aktivně zabýváme je vývoj bezplastových výrobků, vytváření nových obalových možností na bázi kartonu a využívání alternativních materiálů. Cardbox Packaging se silně pohybuje vpřed ve vlastním vývoji disperzních bariérových povlaků, které jsou 100% recyklovatelné a mají výrazně lepší vliv na hodnocení životního cyklu. Vytváření nových udržitelných možností pro potravinářský průmysl má smysl.

Mezi první členy aliance 4evergreen můžeme oficálně jmenovat Nestlé, Danone, Mars, Stora Enso, Smurfit Kappa, Sappi, Metsä Board, UPM, Mayr-Melnhof Group, Reno de Medici, Mondi, Burgo, Kotkamills, DS Smith, Heinzel Group, Ahlstrom Munksjö, International Paper, BillerudKorsnäs, Huhtamäki, SEDA, SIG Combibloc, Tetra Pak, Elopak, Walki, Schur Group, Cardbox Packaging, Firstan Ltd., WestRock, Leonhard Kurz Stiftung & Co. KG, Graphic Packaging International, AR Packaging, Baumer hhs GmbH, Van Genechten Packaging Group, Sonoco, VTT.

Aliance uvítá i další společnosti, která se chtějí připojit ke spolupráci. Tiskovou zprávu společnosti Cepi o alianci 4evergreen si můžete přečíst ZDE.

Latest news